Zadzwoń do nas !

517 435 855

Co na podłogę do kuchni? Wybór jest prosty!

Szybki i zdrowy posiłek dla zabieganych lub wyszukana potrawa przygotowana dla gości. Bez względu na okoliczności towarzyszące Ci w kuchni, powinna ona być miejscem, w którym czujesz się komfortowo. Jak sprawić, by faktycznie tak się stało? Z pewnością należy zadbać o właściwie zagospodarowaną podłogę.

Dywan w kuchni

Wykładzina do kuchni. Doceń praktyczność i elegancję

Niewiele jest w domu pomieszczeń wymagających tak dużej troski o higienę. Dobór odpowiedniego podłoża jest w tym przypadku o tyle wymagający, że powinien łączyć w sobie:

  • praktyczność,
  • estetykę,
  • komfort.

Wykładzina PCV łączy w sobie te wszystkie funkcje. Co jednak świadczy o jej przewadze w  stosunku do konkurencji? Najlepszą odpowiedź stanowi zestawienie paru wariantów cieszących się największą popularnością, a są to przede wszystkim:

  • kafelki,
  • panele podłogowe.

Teraz wyobraź sobie, jak na każdy z wymienionych materiałów spada szklanka pełna wody, garnek lub… po prostu mija trochę czasu. 

Co sprawdzi się najlepiej? Wszystko. Pytaniem pozostaje: przy jakim nakładzie czasu i finansów? 

Wybór paneli oznacza konieczność zwrócenia uwagi na wysoki stopień ścieralności i odporność na wilgoć. Istotna jest również odpowiednia konserwacja. Dodatkowo warto zabezpieczyć miejsca takie jak okolice zlewu i kuchenki.

Kafelki są wyborem wymagającym m.in. uwzględnienia poziomu zużywalności fug. Konieczność zadbania o ich uzupełnianie oraz troska o zabrudzenia dostające się z biegiem lat między szczeliny czy ich podatność na wykruszenia (w konsekwencji grożące popękaniem kafelków) – to wszystko należy wziąć pod uwagę, przy przemyślanym zakupie.

Kuchnia: aranżacja i troska o serce domu i swoje

Niegdyś kominki i otwarte paleniska łączyły w sobie funkcje grzewcze i kuchenne. Umieszczane w sieni lub na ścianie o odpowiednim rozmiarze, towarzyszyły domownikom zarówno podczas wypoczynku, jak i pracy. Wraz z rozwojem architektury miejskiej model domu uległ przekształceniu, m. in. kuchnia została oddzielona od pozostałych izb. 

Myśl o palenisku i płomieniach w pomieszczeniu może budzić zdziwienie, jednak podobnie jak dawniej, tak i dzisiaj kuchnia staje się jednym z najważniejszych miejsc, skupiając wokół siebie domowników. Zarówno w czasie wolnym, jak i podczas prozaicznych czynności.

Codzienna rutyna zmienia się, ale niezmiennie może pozostawać źródłem niepokoju i  rozdrażnienia. Co zrobić by zamiast tego móc otaczać się poczuciem bezpieczeństwa i  relaksu? Zadbaj o swoją przestrzeń doceniając drobne detale. Może to być zarówno wykładzina w kuchni, jak i drobny gadżet, który budzi Twój uśmiech. Nawet magnesy na lodówce zmieniają charakter wystroju, dodając mu nieco więcej ciepła.

Najwyraźniej rolę otoczenia uwypukla sztuka, precyzyjniej mówiąc: environment. Jest to zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób by zgodnie z intencją artysty, oddziaływać na odbiorcę znajdującego się niejako wewnątrz dzieła. Pozwól więc sobie na odrobinę wyobraźni i ociepl wnętrze dopasowanym dywanem.

Twój czas jest bezcenny, lepiej zatroszczyć się o kwiaty stanowiące piękną i żywą dekorację domu, niż poświęcać czas pielęgnacji wymagającej podłogi.

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.