Zadzwoń do nas !

517 435 855

Domowe miasteczko zabaw


Nic tak nie wpływa pozytywnie na samopoczucie i rozwój dziecka, jak beztroska zabawa. Pomysły na jej zorganizowanie można czerpać z niezliczonych źródeł, zwłaszcza że czasami wystarczy jedna mała rzecz, która uruchomi lawinę kreatywnych rozwiązań. Rodzicom pozostaje jedynie stworzenie odpowiedniego miejsca, w którym maluch będzie czuł się wygodnie i bezpiecznie, oraz przestrzeni pozwalającej na aktywność dziecka.

Nie chodzi tu jednak o pokaźny plac zabaw, ale odpowiednio urządzony kawałek podłogi z ciepłym, miękkim i przede wszystkim inspirującym do zabawy dywanem, który nie tylko ochroni przed chłodem, ale podsunie ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu.

Producenci dywanów dziecięcych od wielu lat próbują tworzyć rozwiązania, które łączyłyby w sobie praktyczność, ciekawy z punktu widzenia najmłodszych design oraz czynnik stymulujący maluchy do aktywnej zabawy. Efektem tych działań są tzw. dywany play, które wyróżniają się nie tylko staranną i żywą kolorystycznie grafiką, ale przede wszystkim pomysłowymi nadrukami bądź splotami tworzącymi gotowe plansze do zabawy. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, jednak najbardziej popularnym i najchętniej wybieranym przez dzieci jest dywan Uliczki lub dywan Wioska.

Pokrycia podłogowe, których nadruk przedstawia sieć uliczek pośród domków, sklepów, parkingów czy zagródek dla zwierząt to idealna podstawa do zabaw z samochodzikami czy klockami, za pomocą których dziecko będzie mogło rozbudowywać miasteczko lub wyznaczać nowe trakty. Pomysłów na zabawę może być naprawdę wiele i mali odkrywcy z pewnością poradzą sobie z ich realizacją. Ponadto taka plansza umożliwia przyłączenie się do zabawy domownikom lub kolegom, ponieważ nawet niewielki dywanik (150 cm x150 cm) to wystarczająca liczba dróżek do prowadzenia kilku resoraków, czy obszarów czekających na nowe budowle z klocków. Dodatkowym atutem tych dwóch wzorów jest dostępność wielu rozmiarów, dzięki czemu mogą pokrywać całą powierzchnię podłogi w pokoju o dużych wymiarach, jak również stanowić niewielki praktyczny dodatek w wybranym obszarze pomieszczenia. Nie wymagają również chowania, składania czy demontażu po zakończeniu zabawy, więc tym samym znika problem ze znalezieniem miejsca na ulokowanie dodatkowej zabawki i pozostaje nieco mniej do sprzątania.

Dywan Uliczki i dywan Wioska to wesołe, lekkie, miękkie i chroniące przed chłodem podłogi pokrycie. Poza swoimi walorami estetycznymi i praktycznymi posiada również bardzo ważne w przypadku dywanów dziecięcych cechy – jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, antystatyczny i odporny na utratę kolorów.

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.