Zadzwoń do nas !

517 435 855

Dywanowy design w 2015 roku


Od kilku lat trendy kształtujące aranżacje wnętrz podążają jednocześnie w wielu, często zupełnie przeciwnych kierunkach, pozwalając na znalezienie rozwiązań odpowiadających każdemu gustowi. Wciąż porównywalnym uznaniem i popularnością cieszą się wnętrza tradycyjne, nowoczesne, skandynawskie czy toskańskie. Odpowiedzią na tę paletę koncepcji jest różnorodna i wciąż rosnąca oferta producentów dywanów i wykładzin.

Poprzedni, 2014 rok przywitał klientów salonów dywanowych bogatą i odważną kolorystyką oraz oryginalnymi wzorami pokryć podłogowych o różnych długościach włosia. Największą popularnością cieszyły się gładkie lub gradientowe dywany shaggy z gęstym i długim runem, zarówno tym połyskującym (poliestrowym), jak i puszystym matowym (polipropylenowym). Klienci chętnie sięgali też po nowoczesne wzornictwo pokryć sznurkowych oraz kolorowe, cięte i ryflowane fryzy. Oczywiście od lat niezmiennie poszukiwane były rozmaite wzory dywanów wełnianych – zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, utrzymane w stonowanej kolorystyce brązów, beżów i szarości.

Wraz z nowym rokiem producenci postanowili nieco odświeżyć i wzbogacić rynek dywanów, wprowadzając kolejne wzory bądź już te znane prezentując w odmiennej odsłonie kolorystycznej.
Obserwując najnowsze kolekcje polskich firm można wychwycić pewne trendy, które zapewne będą wyraźnie obecne w dywanowych aranżacjach wnętrz. Przede wszystkim projektanci postawili na pastelową, metaliczną oraz naturalną paletę barw w dywanach syntetycznych – srebrne szarości, złoto, błękity, chłodne beże, kremy, grafit. W tej tonacji królują wzory geometryczne, gładkie powierzchnie, grysiki, nowoczesne i delikatne formy florystyczne lub ramki. Tego typu pokrycia idealnie wpasują się we wnętrza nowoczesne oraz sypialnie.
Pastelowe barwy pojawiają się także w kolekcji dywanów wełnianych polskiej firmy Agnella. Do już znanych i cenionych linii z naturalnego surowca wprowadzono kilka nowych wzorów utrzymanych w stylu tradycyjnym i nowoczesnym.

Dla osób poszukujących oryginalnych i nietypowych dywanów, stanowiących wyraźny akcent w wystroju, Agnella przygotowała nową kolekcję z linii Folk. Intensywna kolorystyka i misterne wzornictwo idealnie odwzorowują klimat oraz charakter sztuki ludowej, stając się tym samym gustownym elementem dopełniającym nowoczesny i tradycyjny wystrój. Podobnie prezentuje się kolekcja dziecięcych dywanów. Tu wprowadzono modele, w których dominują żywe barwy oraz zaprojektowana z rozmachem grafika.
Producenci nie zapomnieli również o tak chętnie kupowanych przez klientów dywanach shaggy. W tym przypadku mamy do wyboru pełną gamę kolorystyczną wraz z różnymi rodzajami włosia oraz wzorami graficznymi – od lekko zaznaczonych linii po zygzaki, pasy, gradienty i melanże.

Różnorodna oferta pokryć podłogowych, która z każdym rokiem sukcesywnie się powiększa, z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych poszukiwaczy oryginalnych dodatków. Przeglądając najnowsze katalogi producentów można nawet przypuszczać, że niejeden model skusi zdeklarowanych przeciwników dywanów.

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.