Zadzwoń do nas !

517 435 855

Dywany młodzieżowe


Kto uważa, że wybór dywanu do sypialni lub pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, ten nie kupował dywanu dorastającej latorośli. Tu dochodzi do starcia pomiędzy kształtującym się indywidualizmem i niezrozumiałym dla dorosłych stylem, a gustem oraz jak najlepszą wolą rodziców. Spory mogą trwać miesiącami, a tak naprawdę znalezienie złotego środka wcale nie musi być dla żadnej ze stron frustrujące.

Pokój młodzieży rządzi się zupełnie innymi prawami niż postała część domu. Tu panuje specyficzny styl właściwy nastolatkowi, który musi być zaznaczony w najmniejszym detalu wystroju – od bibelotów i plakatów poczynając, na kolorze ścian, meblach i dywanie kończąc. Producenci wszelkich akcesoriów wnętrzarskich oraz zabudowy świetnie zdają sobie z tego sprawę, dlatego nie ma najmniejszego problemu w doborze oryginalnych kompletów mebli młodzieżowych, tapet, pościeli, firanek czy zasłon. Również producenci dywanów spieszą na pomoc zdezorientowanym rodzicom oryginalnych i bezkompromisowych nastolatków. A co mają im do zaoferowania? Przede wszystkim oryginalne i interesujące nowoczesne dywany , odpowiadające aktualnym trendom w designie i zainteresowaniach młodych ludzi. Możemy zacząć od kolekcji Essenza inspirowanej znaną modową marką. Dywany dla fanów Converse z charakterystycznym logiem do wybory w kilku kolorach z pewnością przypadną do gustu zarówno dziewczynom, jak i chłopakom. Dodatkowymi atutami tej kolekcji są niewysoka cena i łatwość w utrzymaniu czystości. Płaski sznurkowy splot sprawia, że wszelkie drobiny nie wbijają się w runo, ale pozostają na powierzchni dywanu, dzięki czemu odkurzanie nie zajmuje zbyt dużo czasu. A czy może być coś bardziej obiecującego dla nastolatka?

Kolejną propozycją są kolekcje w stylu oldshoolowym, vintage, gotyckim czy pop art. Dywany City i Design prezentujące w swoich wzorach obrazy/zdjęcia największych stolic świata – Londyn (dywan Taxi, Londyn Taxi) Paryż i Wieża Eiffla (dywan Paris), Nowy Jork (dywan New York), zabytkowa Warszawa (dywan Warszawa), czy popularne w designie grafiki – dywan Essenza Girl, Essenza Stamo, Essenza Car, Essenza Newspaper, linia Kerala czy Essenza I Love Rock n’roll. Również w tym przypadku producenci postawili na płaskie lub pętelkowe tkanie, eliminując tym samym problem z utrzymaniem czystości.

Dla koneserów dalekich podróży, młodych odkrywców, historyków, muzyków i intelektualistów, którym sprzątanie niekoniecznie kojarzy się ze złem koniecznym, projektanci przygotowali linię grubszych, poliamidowych dywanów inspirowanych podróżami – np. dywan 3D Kompas, czy wzorami vintage i muzyką – kolekcja Populer. Dywany te, poza żywą kolorystyką i oryginalnym wzornictwem, zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz skutecznie izolują od chłodu podłogi. W tych kolekcjach młodzież z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, nie nadszarpując boleśnie nerwów i budżetu rodziców.

Najbardziej popularnym i chętnie wybieranym, zarówno przez młodzież jak i dorosłych, typem dywanów jest shaggy. Trudno tu przecenić walory estetyczne – długie i puszyste włosie, efektowny design, żywe barwy, bogata gama kolorystyczna. W tym przypadku gust różnych pokoleń znajduje wspólny mianownik. Dywany shaggy pasują w zasadzie do wszystkich typów wnętrz – od tradycyjnych po nowoczesne i industrialne. Stanowią skuteczną termoizolację a nawet wygodne miejsce do odpoczynku. Zazwyczaj są dość ciężkie, więc nie przesuwają się po podłodze w trakcie chodzenia, tym samym eliminując ryzyko zarysowania parkietu. Prawie same pozytywy, poza jednym istotnym faktem – stopień trudności utrzymania czystości. Jeśli młodzież wybiera ten typ dywanu, musi liczyć się ze znacznie wydłużonym, staranniejszym i ostrożniejszym procesem odkurzania, niż w przypadku innych typów dywanów. Zbyt szybkie i intensywne przesuwanie końcówki odkurzacza nie zbierze wszystkich drobin spomiędzy włosia, a poza tym może uszkadzać i mechacić sploty. Należy mieć też na uwadze, że od czasu do czasu dywan trzeba ostrożnie wytrzepać, aby pozbyć się uwięzionych głęboko w długim włosiu zabrudzeń. Jednak zdaniem wielu, warto…

Wybór właściwego dywanu do pokoju młodzieżowego to, podsumowując, kompromis pomiędzy stylem, łatwością w utrzymaniu czystości i ceną. W końcu nigdy nie wiadomo, co będzie modne w przyszłym roku…

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.