Zadzwoń do nas !

517 435 855

Jaki dywan do szarego salonu?

Lubisz przejrzystość i elegancję. Potrafisz docenić nowoczesny designu, ale dalekie są Ci ekscentryczne trendy. Jeżeli zgadasz się z powyższymi stwierdzeniami, to znaczy, że decyzja o urządzeniu salonu w szarej tonacji jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Tym łatwiej będzie zadbać o odpowiedni wystrój. 

Dywan w salonie

Szary salon i dywan, którego oczekujesz

Szarość ma tę cechę, że intensyfikuje moc pozostałych kolorów. Nabierają one na znaczeniu i sile. Odpowiednia aranżacja salonu wymaga więc w tym przypadku szczególnej staranności i wyczucia. Istotną funkcję w tym wypadku pełni dywan, jako element stanowiący podstawę i pewne spoiwo wszystkich pozostałych elementów salonu.

Wyobraź sobie proszę pewien skrajny przypadek: szarą tonację i intensywnie czerwony dywan. Niepotrzebnie skupiałby uwagę, rozpraszał i wpływał niekorzystnie na domowników i gości. Jaka są więc cechy odpowiedniego podłoża?

 • Dyskrecja,
 • spójność z resztą otoczenia,
 • wygoda.

Natomiast z technicznego punktu widzenia będą to m.in.:

 • Kształt,
 • gęstość,
 • wysokość.

Pamiętaj jednak, że nie ma tu dobrych i złych odpowiedzi. Np. często mylnie klasyfikuje się gęstość dywanu jako wyznacznik dobrej jakości tkaniny, chociaż faktycznie istotniejszą funkcję pełni tu sam materiał. A ten zależny jest od przeznaczenia. Sztuczne włosie może okazać się przydatnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o łatwość w pielęgnacji.

Dywany Gayla, wykonane z polipropylenu to doskonała alternatywa dla bawełny. Dużą popularnością cieszą się zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. 

 • Nie elektryzują się.
 • Posiadają wysoką odporność na zabrudzenia.
 • Mogą być stosowane w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
 • Są przyjemne w dotyku.

Salon – reprezentatywna przestrzeń dla domu. W końcu to tutaj spędza się najwięcej czasu z gośćmi. Równocześnie sami domownicy najczęściej wybierają to miejsce oddając się wspólnym chwilom, np. przed telewizorem lub jedząc wspólne posiłki. Jakie cechy salonu należy wziąć pod uwagę przy wyborze stylowych dodatków?

 • Funkcjonalność.
 • Uniwersalność.
 • Reprezentatywność.

Zauważ, że pokrywają się one z charakterystyką dywanu i można by mu przypisać te same elementy. Harmonia w wystroju wnętrza powinna stanowić jego naturalną konsekwencję. Istnieje jeszcze jeden aspekt warty Twojej uwagi.

Niezależnie od preferencji, zamiłowania do nowoczesnych, geometrycznych wzorów, lub upodobania w klasyce – stonowany dywan zawsze dodaje subtelnego uroku i ciepła miejscu w którym się znajduję. 

Szary salon: inspiracje inne niż wszystkie.

A co powiesz na to, by zaczerpnąć nieco egzotycznych pomysłów z zupełnie nowych miejsc?

Dywanem w niektórych miejscach wschodu nazywany jest również zbiór wierszy jednego lub kilku poetów. Być może nie sama poezja, ale wyobraźnia towarzysząca artystom zainspiruje Cię do odnalezienie czegoś dla siebie.

Władysława Strzemińskiego, które aktualnie można podziwiać w muzeach, przywodzą na myśl pewien obecny już w latach 50. nurt sztuki użytkowej. Tekstylia i tkaniny inspirowane malarstwem stanowiły powiew świeżości, szybko stając się międzynarodowym hitem. Co o tym sądzisz?

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.