Zadzwoń do nas !

517 435 855

Jaki dywan wybrać do przedpokoju?


Przyjemność wynikająca z przekroczenia progu domu po ciężkim dniu pracy lub widok zadowolonych gości doceniających Twój wystrój wnętrza, z pewnością są atutami dobrze urządzonego mieszkania. Pierwsze wrażenie w tym przypadku jest ważne, najistotniejszy jednak jest długofalowy efekt.

Przedpokój: dywan, stylowy element aranżacji.

Przedpokój ma tę charakterystyczną cechę, że stanowi wizytówkę domu. W końcu jest to przestrzeń, z którą człowiek spotyka się zaraz po otwarciu drzwi. Dobrze więc, że decydujesz się poświęcić jej czas. Wejściowe pomieszczenia zyskują na znaczeniu i poświęca się im coraz więcej uwagi. 

Dobierając do niego dywan zwróć uwagę na poniższe czynniki.

  • Kolorystykę – do mniejszego przedpokoju sprawdzą się nieco jaśniejsze barwy, powiększające optycznie przestrzeń wokół siebie. Jednak bez względu na rozmiar lepiej unikać mocnych, agresywnych kolorów i zbyt jasnych tonacji.
  • Wzór – umysł lubi symetrię, a stonowane wzory z pewnością będą sprzyjały bardziej wyciszonej aranżacji. Jednak ze względu na specyfikę przedpokoju mogą się tu sprawdzić również bardziej dynamiczne kształty takie jak ukośne linie i trójkąty. Wszystko w zależności od zamierzonego efektu. 
  • Praktyczność – estetyka w tym przypadku jest niemniej ważna od wytrzymałości materiału i podatności na zabrudzenia. Warto więc wybrać krótkie włosie i unikać bieli. Z pewnością pomocne okażą się sztuczne włókna.

Dywan do przedpokoju: szary, okrągły…?

A co z rozmiarem? Zbyt duże gabaryty lub niewłaściwie umiejscowienie potrafią skutecznie zniszczyć przyjemność płynącą z wyboru ulubionego dywanu. Jest przynajmniej kilka pytań, które warto sobie zadać w tym kontekście.

  • Czy nie będzie utrudniał otwierania i zamykania drzwi?
  • Czy nie leży za blisko innych mebli, np. blokując swobodne korzystanie z szafki na buty?
  • Czy ma pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną?

Mając powyższe zapytania na względzie, dobrze jest przyjrzeć się jeszcze kilku innym aspektom. Przede wszystkim pomieszczeniom widocznym zaraz po przekroczeniu progu drzwi. Dywan powinien tworzyć z nimi spójną całość, zapraszając do wnętrza Twojego domu. Najlepiej jest osiągnąć ten efekt poprzez unikanie zbyt kontrastowych i mocnych wzorów. Spójność da wrażenie przytulności, a kontrasty, choć można je umiejętnie zaaranżować, nie zawsze oferują oczekiwany efekt.

Warto jeszcze na koniec uśmiechnąć się do siebie z zadowoleniem, doceniając swój nowo kupiony idealny dywan. Z rzeczy, które stanowią wartość dodaną w tym przypadku, z pewnością można wymienić m.in. większą ochronę podłoża przed zniszczeniami, a także izolację przed chłodem podłogi. Jak widać, codzienna proza życia może również obfitować w przyjemne doznania. Udanych zakupów!

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.