Zadzwoń do nas !

517 435 855

Zielone dywany – czy brakuje nam natury?


Zielone dywany są aktualnie bardzo modne. 

Jakie znaczenie ma zielony kolor?

Zieleń to tak naprawdę bardzo wiele różniących się od siebie odcieni. Jest żywa, wiosenna zieleń, i zieleń drzew iglastych. Kolor ten w naszej strefie klimatycznej kojarzy się z przyrodą. Zielone są łąki, lasy, zieleń odbija się w tafli jezior i rzek. Kolory naturalne uspokajają nas, pozwalają poczuć się bardziej komfortowo, bezpiecznie. 

Czy moda powinna mieć wpływ na dywany?

Dywany przeważnie służą bardzo długo. Dobrze wykonany dywan, o który dbamy i regularnie czyścimy, potrafi zagościć u nas nawet na kilkanaście lat. Czy w takim razie możemy mówić o modzie, kojarzonej zwłaszcza z przedmiotami wyrzucanymi po jednym sezonie? 

W przypadku dywanów pytanie to jest szczególnie istotne, gdyż jako element wystroju wnętrza pozwalają nam wyrazić siebie i stworzyć miejsce, w którym czujemy się dobrze. 

Moda ma wpływ na wybór dywanów, a te z kolei mają wpływ na na nasze samopoczucie  w ciągu kolejnych lat. Oczywiście zależy ono od wielu innych czynników, ale bardzo prawdopodobne, że urządzając swój dom, decydujemy jednocześnie o nastroju jaki będzie w nim panował, aż do reorganizacji. Nie tu szczególnej magii, są natomiast emocje. 

Emocje wpływają też na to jakie dywany wybieramy.

Zielone dywany – czemu właśnie teraz?

Ostatni rok jest pełen emocji, ale raczej tych mało przyjemnych. Mniej wychodzimy z domu, więcej martwimy się, a ustalony porządek świata zdaje się walić na naszych oczach. Jednocześnie odkrywamy potrzebę ochrony środowiska, klimatu, naszej planety. To pcha nas ku naturze i w naturalny sposób wskazuje kolor wystroju wnętrz – zielony. Niektórzy decydują się na stonowaną zieleń, która ich uspokaja. Inni wybierają barwy jaśniejsze i bardziej żywe, by nabierać otuchy po każdym przekroczeniu drzwi. 

Zielone dywany stały się modne wraz z innymi elementami wystroju wnętrz. Pozwalają stworzyć wrażenie naturalności w świecie, który natury coraz bardziej potrzebuje.

Zielone dywany w naszej ofercie:

Powiadomienie o dostępności produktu Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się na magazynie. Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole.